18 квітня 2019 року в Ірпені відбувся регіональний форум "Місцеве самоврядування, безпека, громада". Він зібрав представників комунальних підприємств "Муніципальна варта" і громадських організацій з охорони громадського порядку з Києва, Київської області і Чернігова. Всього понад 20 делегацій. Одне з головних питань форуму - створення регіонального об'єднання "Громадська безпека". За словами організатора заходу, керівника КП "Муніципальна варта" Ірпінської міської ради Миколи Ковальчука, планується, що союз допоможе об'єднати зусилля всіх структур, зацікавлених у якнайшвидшому прийнятті Закону України "Про муніціпальну варту".

"Зараз муніципальні варти працюють, посилаючись на різні закони, це заважає в роботі. Нам потрібен один закон. Він уже прийнятий Верховною Радою в першому читанні. Ми об'єднуємося, щоб довести це питання до логічного завершення", - розповів Ковальчук.

Учасників форуму підтримав глава Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк. Виступаючи перед ними, він сказав: "Будь-яке місто чи країна, які себе поважають, у 21 столітті в список пріоритетів ставлять безпеку. Тому що люди хочуть жити там, де можна спокійно ходити вулицями, відчувати захист. Держава зобов'язана підтримати органи місцевого самоврядування на законодавчому рівні і таким чином допомогти їм в забезпеченні порядку на вулицях наших сіл і міст".

Крім обговорення нової організації, учасники форуму поділилися досвідом своєї роботи з охорони громадського порядку. Зокрема, продемонстрували, як оперативно затримати правопорушників в громадському місці і надати першу невідкладну допомогу потерпілим.